FOLLOW US ON SOCIAL

Znany dostawca usług i oprogramowania Cinia wydał oświadczenie o przejęciu całego kapitału zakładowego OptimeSys. Fińska firma z branży cyberbezpieczeństwa na mocy podpisanej umowy już 4 stycznia przejdzie w ręce nowego właściciela. Cinia stanie się tym samym jednym z najważniejszych dostawców usług z zakresu cyberbezpieczeństwa na terenie Finlandii.

Cinia stawia na rozwój

Jak mówi dyrektor generalny Ari-Jussi Knaapila, działalność Cini opiera się na trzech filarach – sieci, oprogramowaniu i usługach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa cybernetycznego. Taki rozkład sił pozwoli dostarczyć kompletne produkty najwyższej jakości. Po przejęciu fińskiego przedsiębiorstwa, zasoby ludzkie Cini zwiększą się i będą wynosiły około 350 pracowników. Powiększenie załogi o dodatkowe 45 osób pozwoli na całodobową opiekę cybernetyczną.

Fiński rynek cyberbezpieczeństwa

Wraz z rozwojem nowych technologii, Finowie coraz bardziej inwestują w ochronę cybernetyczną. Planowany budżet w małych i średnich przedsiębiorstwach zaczyna uwzględniać zakup tych usług, co może cieszyć. Profesjonalne zarządzanie cyberbezpieczeństwem to okazja, między innymi dla takich firm jak Cini, na rozwój działalności, a także na tworzenie większej świadomości wśród zwykłych obywateli czy przedsiębiorców.

Połączenie Cini i Optime Sys wyjdzie na dobre

Toni Kari, dyrektor generalny OptimeSys Services w swoim przemówieniu chwalił połączenie przedsiębiorstw. Zaznaczył, że zjednoczenie sił z Cini umożliwi jeszcze lepszą i bardziej kompleksową obsługę klientów. Ci już na samym początku obowiązywania umowy będą mogli zauważyć znaczącą i niezwykle przydatną zmianę – centrum cyberbezpieczeństwa OptimeSys rozpocznie działalność całodobowo.

„Bezpieczeństwo jest podstawowym elementem wszystkich usług i operacji Cinia. Inwestujemy w nasze możliwości w tym obszarze, który będzie służył wszystkim naszym klientom, a jednocześnie umożliwi nam dostarczanie naszym klientom jeszcze lepszych i bardziej kompleksowych rozwiązań.” – mówi Anssi Kärkkäinen, starszy wiceprezes i szef usług cyberbezpieczeństwa Cinia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *