FOLLOW US ON SOCIAL

Rozwijająca się w zawrotnym tempie technologia ściąga na nas pewne zagrożenia. W 2021 roku należy przygotować się na niektóre z nich i wiedzieć jak reagować. Spopularyzowanie w ostatnich miesiącach pracy zdalnej pozwoliło na odkrycie nowych niedoskonałości aplikacji i systemów zarządzania, co może w przyszłości zaprocentować w ochronie przed cyberatakami.

Fake newsy rosną na sile

Rozpowszechnione, szczególnie w okresach, gdy na świecie dzieją się szeroko komentowane rzeczy, fake newsy stanowią według ekspertów jedno z największych zagrożeń najbliższych lat. Jednym z przedsiębiorstw, które mocno przekonało się o sile nieprawdziwych informacji był Facebook. To właśnie na łamach tego portalu rozpowszechniane były artykuły propagandowe, mające wpływ na wyniki wyborów, między innymi w USA. Pożary, groźne choroby i szkodzące porady to wierzchołek fake newsowej góry lodowej.

Prywatność danych cenniejsza niż kiedykolwiek

Wprowadzony stosunkowo niedawno zapis RODO nadal nie przekonuje wielu obywateli o tym, że ich dane osobowe są pilnie strzeżone. Według analityka zagrożeń ESET, ten problem nie zniknie dopóki grzywny za naruszenia prywatności nie zostaną zwiększone. Lysy Myers zwraca także uwagę na niewystarczające zabezpieczenia poufnych danych. Idealnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie gdzie tylko się da wieloskładnikowego uwierzytelniania.

Rozwój inteligentnych miast furtką dla hakerów

Nowoczesne rozwiązania stosowane przez władze miejskie często bardzo ułatwiają codzienne życie. Zakup biletów komunikacji miejskiej w aplikacji, załatwianie spraw urzędowych przez sieć Internet… Dzięki takim małym gestom mieszkańcy mogą oszczędzić wiele czasu. W projektach inteligentnych miast często nie uwzględnia się jednak kwestii cyberbezpieczeństwa. Eksperci wskazują, że może być to istotny problem na przestrzeni najbliższych lat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *