FOLLOW US ON SOCIAL

Coraz więcej urządzeń otacza nasze codzienne życie. Teraz możemy nie tylko sprawdzić informacje w Internecie poprzez smartfona, ale też zapoznać się z pogodą na smartwatchu czy zaprogramować pranie w nowoczesnej pralce. IoT staje się teraźniejszością, a nie daleką wizją. Do całej gamy akcesoriów elektronicznych dołączają powoli okulary. Smart Glasses zaprezentowało właśnie Xiaomi. Wraz z tą premierą warto pochylić się nad tematem bezpieczeństwa takiego rozwiązania.

Xiaomi Smart Glasses – future is now?

Rozszerzona rzeczywistość staje się coraz popularniejsza. Znaleźć można ją już chociażby w Mapy Google, gdzie korzystając z pieszej nawigacji wystarczy skierować oko obiektywu na ulicę, a program nasienie na nią wskazówki dotarcia do celu. Podobną wizję chce stworzyć Xiaomi wraz ze Smart Glasses. Rozszerzona rzeczywistość ma być prezentowana na ekranach MicroLED, który zdaje się być niemal przezroczysty! Co więcej, będzie on monochromatyczny, a zatem łatwiej będzie odczytywać z niego informacje w pełnym słońcu.

Smart Glasses mają być w pełni samodzielnym urządzeniem, na którym można będzie uruchomić nawigację czy tłumacza w czasie rzeczywistym, a także prowadzić rozmowy głosowe czy robić zdjęcia. Szpiegowskie okulary znane z filmów akcji stają się rzeczywistością.

Co więcej, inteligentne okulary od Xiaomi prezentują się naprawdę nieźle i nie odstają mocno od tradycyjnych sprzętów korygujących wadę wzroku.

Zagrożenia płynące z kolejnego smart gadżetu

Technologia przynosi nie tylko szanse, ale również zagrożenia. Czy zastanawialiście się kiedyś, co może spotkać właściciela zainfekowanych inteligentnych okularów? Chyb czas zacząć! Okazuje się bowiem, że wizja kolejnego „ubieralnego” gadżetu jest już na ostatniej prostej do realizacji.

Aktualnie prognozy wskazują na to, że Smart Glasses nie będą szczególnie rozwiniętym urządzeniem i pozwolą na jedynie kilka akcji. Warto mieć jednak na uwadze, że oszuści po zainfekowaniu urządzenia będą mogli na przykład wpływać na nawigację czy tłumaczony tekst. Wydaje się to być jedynie drobnym psikusem i złośliwością, jednak w przyszłości może to rozwinąć się do zdecydowanie większej skali. Nową technologię trzeba szanować, jednak warto też podchodzić do niej z dystansem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *