FOLLOW US ON SOCIAL

Eksperci z Gartner przewidują, że w ciągu trzech najbliższych lat aż 40% organizacji na świecie wdroży model „anywhere operations”, który umożliwi pracę zdalną z dowolnego miejsca. Nowy trend to jednak coś więcej – nowe podejście do informatycznej strony przedsiębiorstwa może przynieść małą rewolucję w sposobie pracy.

Nowe trendy to nowe podejście do pracy

Anywhere operations” to nowe podejście do informatycznego modelu firmy. Dzięki wdrożeniu rozwiązań w chmurze i automatyzacji niektórych operacji, zespół pracowników może o wiele wydajniej pracować, a także ma bezpieczny dostęp do zasobów firmy. U podstaw zdalnych i skutecznych operacji biznesowych leży Unified Endpoint Management, czyli ujednolicone zarządzanie punktami końcowymi.

UEM ważny we wdrażaniu „anywhere operations”

Zestaw narzędzi służących ujednoliconemu zarządzaniu punktami końcowymi pozwoli z zarządzać danymi z jednego, wspólnego interfejsu. Zdalne zarządzanie zasobami firmy jest szczególnie ważne, szczególnie w ostatnich miesiącach, kiedy to wiele przedsiębiorstw wdrożyło hybrydowy lub w pełni zdalny system pracy. Odpowiednio skonfigurowany UEM pozwoli na zarządzanie wszystkimi urządzeniami firmowymi, do których teraz administratorzy nie mają bezpośredniego dostępu.

Ważne w całym tym procesie jest jednak dbanie o cyberbezpieczeństwo. „Anywhere operations” poprzez stawianie na w pełni cyfrowy świat wymusza na przedsiębiorstwach dobranie odpowiednich zabezpieczeń. Używanie sprzętu służbowego do celów prywatnych zwiększa ryzyko zainfekowania urządzenia, co może przełożyć się także na bezpieczeństwo plików firmy.

Wykorzystanie smartfonów i tabletów w pracy rośnie

Trend „anywhere operations” popularyzuje także używanie do pracy urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Pracownicy w łatwy sposób mogą zainstalować niezbędne aplikacje biznesowe i być w stałym kontakcie z klientami czy współpracownikami. Bezpieczeństwo takich rozwiązań zapewniają blokady instalacji nieautoryzowanych aplikacji, a także ciągłe wsparcie działu IT.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *