FOLLOW US ON SOCIAL

Bezpieczeństwo danych charakteryzuje się nie tylko poprzez dbanie o siłę haseł czy ich różnorodność. Ważnym jest, by zawsze mieć kopię najważniejszych plików na przynajmniej dwóch nośnikach, wyłączając z tego chmurę. Samsung wraz z nowymi kartami PRO Plus oraz EVO Plus celuje właśnie w osoby, które chcą, by ich dane przetrwały niemal wszystko. Choć w większości przypadków te produkty kierowane będą do fotografów, również zwykli użytkownicy mogą się nimi zainteresować.

Specyfikacja techniczna nowych kart pamięci Samsunga

Zarówno PRO Plus jak i EVO Plus to linie z całkiem szeroką bazą dostępnych pojemności. W przypadku tych pierwszych mówimy o trzech wariantach – 128, 256 oraz 512 gigabajtów. Do serii EVO Plus trzeba dołożyć jeszcze 64 gigabajty. PRO Plus charakteryzuje się nieco większą wydajnością, która wynosi 160/120 MB/s dla odczytu/zapisu. EVO Plus te statystyki ma nieco inne, a mianowicie 130/130 MB/s odpowiednio dla odczytu i zapisu. Oba modele wyprodukowane zostały w standardzie SDXC. Można również pokusić się o zakup kart SDHC, które dodają do gamy pojemności wersje 32 gigabajty.

Co jednak najciekawsze, zastosowano w nich ulepszoną konstrukcję Blue Wave. Dzięki temu możemy mówić o sześciostopniowej ochronie – na wodę, ekstremalne temperatury, promieniowanie RTG, upadki, namagnesowanie czy zużycie. Wersja SDHC otrzymała jeszcze zabezpieczenie przed wstrząsami. Taki zestaw zabezpieczeń z pewnością pozwoli bezpiecznie trzymać dane nawet w najgorszych warunkach bez obaw, że ulegną one zniszczeniu.

Cena i dostępność Samsung PRO Plus oraz EVO Plus

Karty pamięci mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Warto tutaj zauważyć, że objęte zostały dziesięcioletnią gwarancją producenta. Ich cena nie jest jeszcze oficjalnie znana, jednak trzeba mieć na uwadze, że na pewno nie będzie niska.

Wydaje się jednak, że dla każdej osoby, która chce uchronić swoje dane, nie będzie to specjalny problem. Targetem PRO Plus oraz EVO Plus są przede wszystkim twórcy treści, dla których nierzadko utrata plików wiąże się z ogromnymi stratami finansowymi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *