FOLLOW US ON SOCIAL

Znane i stosowane od wielu lat narzędzie firewall nadal jest podstawą systemów cyber zabezpieczeń. Jak wskazują analitycy z Gartner, wartość tej branży może osiągnąć w 2023 roku ponad 16 miliardów dolarów. Będzie to jedna z najwyższych wartości w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Zapory sieciowe podstawą cyberbezpieczeństwa

Znane od lat firewalle to według ekspertów niezbędny element zabezpieczeń sieci korporacyjnych. Wraz z rozwojem, system ten może wzbić się na jeszcze wyższy poziom, zapewniając nieosiągalne do tej pory rezultaty w ochronie przed cyberatakami. Aktualnie, zapory sieciowe to wszechstronne rozwiązanie – mogą zapobiegać włamaniom, chronią przed wirusami, ale również weryfikować, czy z urządzenia korzysta powołany użytkownik.

Szybkie działanie zaletą firewalla 

Dobre narzędzie firewall cechuje się przede wszystkim szybkością w wykrywaniu zagrożeń i cyberataków. Ochrona działu IT to podstawa sprawnego funkcjonowania firmy, a zapory sieciowe, na bieżąco monitorujące sieć, mogą w tej ochronie pomóc. Programy te są także skonstruowane, by w razie realnego cyberataku móc działać – wykrywanie adresów URL czy złośliwego oprogramowania przyda się na pierwszej linii frontu.

Integracja i elastyczność zapór sieciowych

Osoby oddelegowane do zarządzania cyberbezpieczeństwem w firmie niewątpliwie cenią zapory sieciowe za ich elastyczne opcje zarządzania i możliwość łatwego wprowadzania do sieci służbowej. Obsługa bardzo szerokiego zakresu przepustowości łącza pozwala na użytkowanie firewalla zarówno w małych firmach, jak i ogromnych korporacjach, a scentralizowane zarządzanie mocno tę sprawę ułatwia.

Integralność zapory sieciowej z innymi cyberzabezpieczeniami sprawia, że połączone razem aplikacje mogą odeprzeć naprawdę duże ataki. Automatyczna wymiana danych o zagrożeniach czy podejrzanych zdarzeniach między systemami pozwala na szybką reakcję zarówno sztucznej inteligencji, jak i człowieka, odpowiedzialnego za cyberbezpieczeństwo firmy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *