FOLLOW US ON SOCIAL

Jednym z najczęściej obleganych dni, kiedy to konsumenci tłumnie spieszą, by odpalić przeglądarki i odwiedzić ulubione sklepy internetowe, jest oczywiście Black Friday. Na klientów czekają jednak nie tylko szanse, ale również zagrożenia.

Fake newsy, fake promocje

Jednym z nasilających się zjawisk podczas cyklicznych promocji w sieci są fake newsy. Te oszałamiające wiadomości o potężnych rabatach w większości przypadków są nieprawdziwe, a witryny, które je promują powstały w celu oszustw. Gdy ofiara kliknie w podejrzany link, zostanie przekierowana na stronę służącą do przechwytywania danych. Warto zatem przystąpić do zakupów wcześniej, zapamiętać ceny towarów i przystąpić do zakupów z głową, nie licząc że można dostać coś za darmo.

Każda z metod płatności ma swoje zalety

Gdy zakupy bezpiecznie spoczną już w koszyku, przychodzi czas na zapłatę. Ta w sklepach internetowych może odbyć się na wiele sposóbów – począwszy od tradycyjnego przelewu, kończąc na kartach wirtualnych. Która z opcji jest jednak najbezpieczniejsza? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć. Wiele osób, bojących się o swoje dane korzysta z serwisu PayPal. Dzięki niemu, odbiorca przelewu zna tylko mail swojego klienta. Drugą z bezpieczniejszych opcji są jednorazowe karty wirtualne, oferowane przez aplikacje bankowe. Takie karty po jednej transakcji znikają z sieci i stają się nieaktywne. Dzięki temu pieniądze zostaną pobrane tylko za aktualne zakupy.

Nowe przepisy, większe cyberbezpieczeństwo

Od 31 grudnia 2020 roku wchodzą w życie nowe przepisy, mające na celu większą kontrolę nad tym, kto operuje transakcjami bankowymi. Dzięki weryfikacji (mogącej odbywać się przy pomocy danych biometrycznych lub haseł i jednorazowych kodów) szansa na to, że ktoś niepowołany będzie mógł korzystać z naszych danych mocno spadnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *